۱ روش برای خوردن هوشیارانه
۱ روش برای خوردن هوشیارانه

در مقاله پرخورها مریض روانی اند؟ به طور کامل به مسئله پرخوری از جنبه روانی و جسمانی خوردن پرداخته ام. آنچه همیشه ذهن انساهای پرخور یا چاق را درگیر می کند این مسئله است که آیا واقعا می توان جلوی پرخوری را گرفت یا نه؟

 

مغز انسان آنقدر قوی است که با شنیدن یا خواندن یک دروغ می تواند آن دروغ را بدون آنکه بداند دروغ است باور کند. مغز برای باور پذیر کردن یک مسئله چنان به دنبال دلایل قوی و محکم می رود یا برای خودش دلایلی می سازد که به شکل بسیار عجیبی مورد قبول قرار بگیرد.

 

تصور کنید مثلا به شما سالها گفته باشم که مهتاب یک دختر دروغگوست. اگر واقعا مهتاب یک دختر دروغگو نباشد شما این احتمال را می دهید دلیلی وجود دارد که ممکن است مهتاب واقعا دروغ بگوید. این چیزی است که در حالت های خوشبینانه و بدبینانه کاملا متفاوت از هم عمل می کند. گاهی اوقات حتی ممکن است فکر کنید باید در مقابل دروغ های احتمالی مهتاب هوشیار باشم تا مرا گول نزند.

 

آنچه در طول روز فکر می کنیم به طور فوق العاده شگرفی بر روی عملکرد ما موثر است. امروز تا همین حالا که این مقاله را مطالعه می کنید یا تا پایان شب به چه چیزهایی که خارج از بدنتان است فکر می کنید؟ تا پایان شب به چه چیزهایی که بی ارتباط با شماست فکر می کنید؟ اخبار؟ حوادث؟ روزنامه ها ؟ شنیدن حرف و درد و دل های دیگران؟

 

این مطلب را بخوانید :  رژیم و ورزش چربی سوز و لاغر کننده؟!

اولین اصل برای خوردن هوشیارانه و صحیح این است که با چیزهایی روبرو شوید که به شما کمک می کنند خود واقعی تان یعنی چیزی که هستید بشناسید. اجازه بدهید کمی واضح تر بگویم. شما مثل هر انسان دیگری دارای شخصیت هستید. شخصیت شبیه به لایه های پیاز به دور مغز پیاز است. شما چیزی هستید که ریشه های واقعی آن درون وجودتان، نه همین حالا بلکه سالها پیش ساخته شده است. چیزی که سالها پیش ساخته شده و حالا شما را ساخته است وقتی بهتر شناخته شود به شکل فوق العاده موثری می تواند در تغییر عملکرد شما از یک انسان چاق یا پرخور به انسانی که صحیح غذا می خورد کمک کننده باشد.

 

پس از سالها تجربه در زمینه کاهش وزن و مشاوره به افراد زیادی می دانم که مشکل اضافه وزن همیشه به جنس موادی که می خورید بستگی ندارد بلکه به این بستگی دارد که چگونه می خورید. با یک تحقیق ساده بر روی رژیم های غذایی می توان فهمید که داشتن رژیم تا زمانی که آن را پیگیری می کنید به شما کمک می کند وزن کم کنید. فرق نمی کند این رژیم چه باشد، اگر صحیح طراحی شده باشد به احتمال قوی باعث از بین رفتن چربی های بدن تان می شود.اما آنچه مهم است توجه به این نکته می باشد که رژیم ها همگی مقطعی هستند یعنی شما نمی توانید همیشه تحت نظر باشید و یا رژیمی را برای طولانی مدت بگیرید.

 

این مطلب را بخوانید :  5 استراتژی اشتباه کاهش وزن

با این حال سبک و شیوه خوردن هر غذایی که واقعا غذا باشد و نه هله و هوله، می تواند فوق العاده مهم باشد.خوردن هوشیارانه به کمک ذهنی انجام  می پذیرد که باهوش شود! یعنی بیاموزد در چه زمان هایی انتخاب هایی واقعی کند. اگر وقتی جلوی تلویزیون نشسته اید و بدون هیچ دلیل خاصی و تنها از روی لذت بردن و گذران وقت به سمت یخچال یا جعبه بیسکویت می روید و چیزی برای خوردن پیدا می کنید و می خورید، وقت آن است که بیاموزید که برای لاغری و تناسب اندام لازم نیست به خودتان سختی بدهید و هیچ چیزی نخورید بلکه باید خوردن غذاها را در زمان های مناسب بیاموزید.

 

راز کاهش وزن به شیوه خوردن هوشیارانه

 

زبان یاد بگیرید و لاغر شوید!

 

می دانید انسانها چگونه یک زبان جدید یاد می گیرند؟ اصلا چه ربطی بین زبان خارجه و لاغری وجود دارد!؟

افرادی که بدنبال آموختن هستند به شیوه های مختلفی یاد می گیرند. این افراد از اولین شیوه آموختن هر انسان یعنی شنیدن مطالبی از زبان دیگران استفاده می کنند. بنابراین برای موفقیت در یادگیری زبان خارجه کافیست که گوش های تان را تیز کنید و خوب گوش دهید تا شکل ادای کلمات را بیاموزید. این مطلب درباره افرادی که می خواهند نواختن ساز را بیاموزند صدق می کند. پس خودتان را برای لاغر شدن اذیت نکنید! اگر به شما یک برگه رژیم غذایی بدهم مانند گذشته شکست می خورید. برای موفقیت در کاهش وزن سعی کنید خوب گوش دهید. به چی گوش بدم ؟! به آنچه در بدن شما می گذرد. به صدای بدن تان . بدنم که صدا نمیده! یعنی چی به صدای بدنم گوش بدم؟

 

این مطلب را بخوانید :  5 روش کنترل خوردن هیجانی

آخرین باری که قار و قور شکم تان را شنیدید چه زمانی بود؟ دیروز؟ چند ماه پیش؟ چند سال پیش؟! اصلا دقت نکرده اید؟ صدای قار و قور شکم یکی از علامت هایی است که باید به آن برای خوردن دقت کنید. علامت های دیگری نیز وجود دارد که به آنها در آموزش های جزیره کاهش وزن اشاره کرده ایم. به دنبال علامت ها باشید و شنیدن صداها را در خودتان قوی تر کنید.

 

مطمئنا آنچه باعث می شود تغییراتی در شما به وجود بیاید تمرین کردن برای آموختن و اجرای آموخته هایی است که آموخته اید. خوردن یک رفتار پیچیده است. برای آموختن این رفتار پیچیده که بدون توجه به آن می پردازیم و آن را ساده فرض می کنیم باید بیشتر یاد بگیریم. جزیره کاهش وزن دوره ای آموزشی برای شماست که در آن به شما می آموزد چگونه بخورید و لاغر شوید.

 

جزیره

بدون نظر

دیدگاه خود را به ما بگویید.

مقالات

در شبکه های اجتماعی با ما باشید

در تلگرام و اینستاگرام رادیو لاغری را جستجو کنید

ثبت نام دوره آموزشی

ایمیل تان را اینجا وارد کنید.

به کانال تلگرام ما بپیوندید

advertisement
JoomShaper