۵ نکته اساسی برای کاهش و درمان سلولیت
۵ نکته اساسی برای کاهش و درمان سلولیت

۵ نکته اساسی برای کاهش و درمان سلولیت

 

فرق نمی کند زن باشید یا مرد باشید شما می توانید دچار سلولیت شوید و تا سالها با آنها زندگی کنید.سلولیت چیزهایی طبیعی در بدن هستند که به عنوان یک عارضه شناخته می شوند. بیشترین میزان تمرکز و تلاش برای از بین بردن سلولیت ها مربوط به خانم ها است.سلولیت چیزی نیست که بتواند باعث نگرانی ما شود زیرا بسیار رایج است و با بیشتر شدن پدیده چاقی در بین افراد جامعه بیشتر خواهد شد.اما سلولیت چیزی نیست که واقعا ناخوشایند باشد و بتوانیم حتما آن را به پدیده چاقی ربط دهیم.افراد لاغرتر نیز دچار سلولیت می شوند اما این مشکل کمتر در بین افراد لاغر به چشم می خورد.اگر به سلولیت ها اهمیتی ندهیم و برای رفع ظاهری آن کاری نکنیم همیشه در جای خودشان باقی می مانند.پس نباید اجازه دهیم اطراف ران، باسن یا کمر ما پر از سلولیت ها شود.

 

اغلب اوقات در اطراف ران ها و باسن سلولیت وجود دارد که از طریق رسوب چربی زیر پوست به سمت سطح، ایجاد ظاهری ناهموار و معمولا کم عمق ایجاد می کند.ظاهر سلولیت در بدن شما مانند کدهای ژنتیکی ذخیره چربی در بدنتان اغلب ارثی می باشد.اما نمی توان مسئله مدیریت زندگی و شیوه های زندگی را در شکل تجمع سلولیت نادیده گرفت.

 

چند چیز وجود دارد که ممکن است ظاهر سلولیت شما را تحت تاثیر قرار دهد:

 

۱.متابولیسم

 

متابولیسم آهسته شما می تواند کیفیت ظاهری سلولیت شما را کم یا زیاد کند.

 

۲.فعالیت های حرکتی

 

این مطلب را بخوانید :  در هر رژیم غذایی چه چیزی باید بخوریم؟

اگر شما به طور منظم ورزش نکنید یا فعالیت کافی نداشته باشید و اگر زیاد نشسته اید یا دراز می کشید، سلولیت های بیشتری در بدن شما نمایان می شود.

 

۳.از دست دادن آب بدن

 

ننوشیدن آب کافی پوست شما را دچار خشکی و کم آبی می کند و می تواند سلولیت ها را بیشتر به نمایش بگذارد.

 

۴. آن چیزی که می خورید

 

برنامه غذایی تان می تواند به داشتن یک پوست شاداب تر کمک کند.علاوه بر این استفاده کردن از سدیم زیاد و چربی های ناسالم باعث نمایان تر شدن سلولیت ها در بدن تان می شود.

 

 ۵.چربی بالای بدن

 

با اینکه سلولیت در بدن زنان لاغر و چاق بیشتر قابل روئیت است اما کاهش چربی بدن باعث کاهش ظاهری سلولیت ها می شود.

 

۶.بارداری

 

تغییرات در سطح هورمون های بدن در دوران حاملگی بر روی چربی های بدن و شکل ظاهری چربی های بدن موثر هستند.

 

۷.سن شما

با افزایش سن ما هورمون های بدن ما نیز دچار تغییراتی در سطح ترشح شان می شوند.همچنین کاهش سطح کلاژن به همراه بالاتر رفتن سن باعث می شود سلولیت ها به وضوح دیده شوند.

 

بدن ما به طور معمول و همیشه در حال تغییر است.ما نمی توانیم جلوی بالاتر رفتن سن یا جلوی ژنتیک را بگیریم اما می توانیم از قوانینی که درباره محیط و رفتارها وجود دارد استفاده کنیم تا به شکل بهتری سلولیت ها را از بین ببریم.لازم نیست نگران ژنتیک یا سن تان باشید تنها کافیست کارهای ساده ای که نتیجه داده اند را به بهتری شکل انجام دهید و مطمئن باشید که سلولیت ها بهبود یافتنی هستند.

 

توصیه هایی برای رهایی از شر سلولیت

 

۱ . به فکر یک فعالیت باشید!

 

گردش خون باعث می شود تا پوست شاداب تری داشته باشید.ماساژ دادن نیز این کار را انجام می دهد اما ورزش کردن به دلیل خون رسانی وسیع تر در تمامی نقاط بدن باعث می شود تا ظاهر سلولیت بدن بهبود پیدا کند.رشد عضلات در نواحی که سلولیت شده اند به خونرسانی بیشتر در این نواحی کمک می کند.این نکته را فراموش نکنید که تمرینات اختصاصی برای نواحی سلولیت شده فوق العاده موثر هستند.هر هفته دو بار محلی که سلولیت شده است ورزش دهید.

exercise-adhd-178x300

۲ . پایین آوردن چربی بدن

 

سلولیت ها چربی های زیر پوست شما هستند و دوست دارند با کم کردن حجم چربی بدن کوچکتر شوند.چربی های سلولیتی خطر کمتری به نسبت چربی های احشایی دارند و کمتر سلامتی را تهدید می کنند اما خیلی از خانم ها از ظاهر سلولیت ها متنفرند.به نظرم بهترین راه برای کاهش سلولیت ها کاهش وزن چربی بدن است.

Young smiling woman on a bicycle. Vector cartoon isolated character.

۳ . آبرسانی

 

آبرسانی و مصرف کردن مناسب آب باعث گردش خون بهتر می شود.گردش خون بیشتر با وجود مصرف صحیح تر آب باعث می شود تا پوست تان سالم و کلفت تر به نظر برسد.اگر بدن تان کمبود آب دارد سلولیت ها بیشتر به نظر می رسند.بنابراین مطمئن شوید که میزان مناسبی از H2O مصرف می کنید.در مقاله ۱۰ غذای شگفت انگیز برای ساختن شکم صاف درباره آب بیشتر توضیح داده ایم.

glass-water-3

۴ . غذاهای سالم و متعادل بخورید

 

به جای اینکه از آخرین متد روز دنیا استفاده کنید این قانون را بدانید که هیچ چیز بهتر از تغییرات سالم غذایی به عنوان یک عادت رفتاری جدید نمی تواند به شما کمک کند تا بدن زیباتری داشته باشید.از این مطمئن شوید که سبزیجات، میوه ها، فیبر، پروتئین و چربی های سالمی استفاده می کنید که به طبیعی ترین شکل ممکن تهیه شده باشند.اطمینان داشته باشید که وعده هایی که می خورید اغلب حاوی غذاهای سالم باشد.یعنی کمترین میزان فرآوری برای غذا صورت گرفته باشد.یک غذای خوب غنی از مواد مغذی است که بدن تان احتیاج دارد.بدن تان به نحوی کار می کند که باعث تولید کلاژن و بازسازی سلول ها می شود.

Grilled_Sausages_PNG_Vector_Clipart

 

این مطلب را بخوانید :  هر روز چقدر امگا 3 بخوریم؟

۵ . برس کشیدن را امتحان کنید

 

یک تکنیک جالب که موافق و مخالف زیاد دارد و هنوز تحقیقات زیادی درباره این موضوع صورت نگرفته است، مسئله برس کشیدن است.وقتی برس می کشید باعث تحریک جریان لنف و بهبود گردش خون و جریان خون به سطح پوست می شوید.برس کشیدن را امتحان کنید و ببینید که چه حس خوبی به شما می دهد.درباره برس کشیدن در مقاله سلولیت و راههای درمان به این مسئله نیز پرداخته ایم.

Young woman massages her upper thighs

 

 

منبع : emilyskyefit

 

بدون نظر

دیدگاه خود را به ما بگویید.

مقالات

در شبکه های اجتماعی با ما باشید

در تلگرام و اینستاگرام رادیو لاغری را جستجو کنید

ثبت نام دوره آموزشی

ایمیل تان را اینجا وارد کنید.

به کانال تلگرام ما بپیوندید

advertisement
JoomShaper