۷ اشتباه مهلک در کاهش وزن
۷ اشتباه مهلک در کاهش وزن

۷ اشتباه مهلک در کاهش وزن که چربی بدن را بیشتر می کند!

shutterstock_124059304

اشتباه شماره ۱

 غذای رژیمی کم چربی می خورم تا لاغر شوم.

مطمئنا تا حالا بارها شنیده اید که کم کردن چربی مصرفی باعث لاغری می شود. احتمالا این کار را چند باری انجام داده باشید. اولین اشتباه در کاهش مصرف چربی این نکته است که انسانهای چاق که به دنبال لاغری هستند دچار افراط و تفریط می شوند. مثلا وقتی خود را آزاد به خوردن می بینند بدون مراعات کردن به سمت غذا می روند و آن را می بلعند. هر چه چرب تر خوشمزه تر. وقتی هم می شنوند که باید چربی غذا ها را کاهش داد تا اندازه بسیار زیادی و یک مرتبه این کار را انجام می دهند. نکته و سوال اصلی اینجاست که چربی چقدر باید باشد و چگونه استفاده شود؟!  همانطور که می دانید سایت ما به افراد آموزش می دهد بدون در نظر گرفتن نوع غذا، وزن را کاهش دهد و این آموزش ها در قسمت محصولات ما وجود دارد. حالا نظر شما را به ظرف غذای انسانهای اولیه جلب می کنم! انسانهایی که نادان بودند اما فوق العاده درک بالایی از آنچه می خوردند داشتند. تحقیقات بر روی نسل امروز بشر آمار جالبی را نشان می دهد. این آمار نشان می دهد اگر مصرف چربی ها از حدی خاص کمتر شد احتمال ذخیره سازی چربی در بدن بالاتر می رود. دلیل این امر وجود سلولهای چربی درون بدن و تشنه بودن این سلول هاست. برای سلول ها فرقی نمی کند که چه ماده غذایی را بیشتر می خورید! دلیل دیگر ذخیره چربی در بدن، وجود لیپوستات است. لیپوستات تنظیم کننده چربی درون بدن است. لیپوستات می فهمد که به بدنتان چربی نمی رسانید پس قسمتی از آنچه می خورید به چربی تبدیل می کند.

یکی از دلایل علاقه انسان به چربی ها طعم آن است. شاید تعجب کنید و بگویید چربی طعم دارد؟! آری چربی ششمین طعمی است که طی چندین سال اخیر کشف شده است. در اصطلاح به این طعم خوشمزه گفته می شود. چربی یکی از عوامل خوشمزه بودن غذاست. دقت کنید اگر چربی خیلی زیاد باشد یا حتی خیلی کم باعث پرخوری شما می شود.

 می خواهم در خبرنامه سایت عضو شوم

اشتباه شماره ۲

 از راهی که یکی لاغر شده بود پیروی کردم.

در کشوری زندگی می کنیم که مردم عاشق خود درمانی هستند. فرای اینکه هنوز وجود دارند افرادی که به جادو و جمبل اعتقاد دارند. سرما می خوریم، به داروخانه می رویم و بلافاصله یک قرص خریداری می کنیم و می بلعیم. خیلی کمتر از آنچه تصور کنید تحقیق می کنیم و از افراد آگاه می پرسیم. خود درمانی برای لاغر شدن به مراتب بسیار شایع تر از درمان سرماخوردگی است. پرس و جو بسیار خوب است اما اگر پرسیدن از یک فرد که لاغر شده می تواند ما را لاغر کند، هم اکنون چاقی در جهان وجود نداشت. پس از اطلاعاتی که افراد غیر متخصص در زمینه کاهش وزن به شما می دهند به عنوان مرجعی معتبر بهره نبرید و راجع به گفته های آنها تحقیق کنید. به هیچ وجه از برنامه غذایی یا ورزشی یک فرد دیگر برای لاغر شدن استفاده نکنید زیرا تنها برای یک مقطع کوتاه به شما کمک می کند.

این مطلب را بخوانید :  ورزش هوازی برای مبتدی ها

 

 weight-loss-strategies

 اشتباه شماره ۳

اگر عمل جراحی کنم برای همیشه لاغر می شوم.

چه آشنا ! عمل جراحی! ای کاش بیشتر از آنچه تصور می کردیم صداقت داشتیم. در دنیای پر زرق و برق تبلیغات، انسانهای زیادی فریب می خورند تا جیب عده ای به اصطلاح متخصص پر از پولی شود که به انتظار نتیجه ای مثبت پرداخت می شود. تحقیقات نشان می دهند که ۴۰ % افرادی که عمل های جراحی لاغری می کنند تا آخر عمر از عوارض عمل جراحی رنج می برند. تنها ۱۰% افرادی که تحت عمل جراحی قرار می گیرند کاهش وزن مناسب دارند. عمل های جراحی باعث می شوند که یکی از مهمترین دستگاههای بدن انسان ( دستگاه گوارش ) دچار نقصان شود. هموستاز ( تعادل بین بافتی ) دچار مشکل شود. یک سوال بسیار بزرگ اینجا مطرح می شود.

آیا عمل های جراحی رفتار های غلط ما را تصحیح می کنند؟!

جواب این سوال را هر کسی می داند که عمل جراحی به هیچ وجه نمی تواند رفتار خوردن ما و عادات غلط ما را تغییر دهد. رفتارهای ما طی تصمیماتی انجام می شود که مغز ما می گیرد. بنابراین عمل جراحی وجود ندارد که بتواند جلوی خوردن و ولع ما را برای بلند مدت بگیرد.

 

 

اشتباه شماره ۴

باید تا آخر عمر رژیم غذایی سخت بگیرم تا لاغر بمانم.

در امر مشاوره دادن به انسانهایی که به دنبال لاغر شدن هستند، افراد زیادی دیده ام که همه عمر را صرف رژیم گرفتن و شکست خوردن هستند. خانمهایی که مانتوهایی به رنگ سیاه و به گشادی یک شنل به تن می کنند. مَردهایی که سالهاست در هر مکانی و هر شرایط آب و هوایی کت و شلوار بزرگی به تن کرده اند و هیچگاه از تن در نمی آورند. اکثر این انسانها به خاطر شرایطی که دارند در معرض آسیب های جسمی و ذهنی شدیدی قرار دارند. اکثر افراد چاق فقط رژیم غذایی می گیرند تا به خود یادآوری کنند باید در زندگی برنامه ای برای پیشبرد اهداف داشت. اهدافی که هیچگاه دست یافتنی نیست. دلیل دست یافتنی نبودن این اهداف این است که به خوبی آنچه می بایست برای یک زندگی عادی انجام دهیم اجرا نمی کنیم و یا هدفی بسیار زودگذر داریم که تنها در کوتاه مدت نتیجه بخش هستند. رژیم گرفتن و رها کردن رژیم غذایی مثل یک سکه پشت رو می ماند. این سکه به عنوان یک اسباب بازی دست ماست. هر بار که رژیم می گیریم یک طرف سکه و هر بار رژیم غذایی را می شکنیم روی دیگر سکه را مشاهده می کنیم. همیشه این سکه در دستان ما به حرکت در می آید. ما عاشق بازی کردن با این سکه هستیم. طی چند سال اخیر به انسانهای زیادی کمک کرده ام تا سکه را در جیب شان بگذارند و فقط برای خرج کردن آن را از جیب در بیاورند.

این مطلب را بخوانید :  داستان مقاله کاهش وزنی که مسیرم را تغییر داد!

 erfolgreich-abnehmen-dirk-schmidt-wenn-sie-wuessten-was-sie-koennen

اشتباه شماره ۵

 ورزش کردن احتیاج به وقت می خواهد. وقتم پر است.

قبل بحث راجع به وقت داشتن یا نداشتن باید این نکته را برای شما بگویم که ما دیدگاه بدی راجع به ورزش داریم. همین حالا نکته ای مهم را به شما می گویم و آن تعریفی از ورزش کردن است که می تواند کمک کند بیشتر ورزش کنیم. اول اینکه دیگر به تحرک کردن نگویید ورزش! هر حرکتی که باعث می شود عمیق تر نفس بکشیم ورزش نام دارد. باید حداقل زمان این حرکت ۲۰ دقیقه باشد. از شما می پرسم : روزانه چند ۲۰ دقیقه وقت خالی دارید که از آن برای بازی کردن و انجام کارهای غیر ضروری با تلفن همراه تان هدر می دهید؟!

این مطلب را بخوانید :  سروتونین چیست؟

 

 

اشتباه شماره ۶

 از فردا شروع می کنم به وزن کم کردن.

آشناترین جمله در زمینه لاغر شدن یا انجام هر تغییر پایدار برای موفقیت در زندگی مان همین جمله است. تا کنون چند بار تصمیم گرفتید از فردا یا از شنبه یا از اول ماه آینده لاغر شوید؟! مسئله مهمی که وجود دارد این است که اگر برای موفقیت برنامه ریزی می کنید، بدن شما با تاریخ حال حاظر مشکلی ندارد. بدن انسان هر لحظه که بهترین رفتار را با آن انجام دهید بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد. پس درگیر گذشته و منتظر آینده نباشید. همه چیز همین حالاست. گذشته نامش نشان دهنده زمانش است و آینده چیزی که هرگز نباید برای رسیدن به اهداف چیزی را در آن زمان شروع کرد. پس برای کاهش وزن همین حالا دست به کار شوید.

now-clock

اشتباه شماره ۷

 وقتی به خانه بر می گردم شروع به خوردن می کنم.

این ماجرا برای همه انسانهای چاق اتفاق می افتد و بارها برای من در گذشته اتفاق افتاد. وقتی به دانشگاه می رفتم برای مدت زمان زیادی به خودم گرسنگی می دادم. روزهای اول کمی سخت بود اما بعد از یک هفته برایم عادی می شد. اول احساس گرسنگی می کردم اما بلافاصله این احساس گرسنگی از بین می رفت. از ساعت ۷ صبح تا ساعت ۱۹ شب  چیزی نمی خوردم. چیزی در حدود ۱۲ ساعت! دستگاه گوارشم تنبل شد. وقتی به خانه باز می گشتم به این دلیل که ۱۲ ساعت کامل چیزی نخورده بودم احساس بدی مرا فرا می گرفت. می خوردم تا کمبود های بدنم را جبران کنم . خوردن و ادامه دادن به خوردن در این حالت امری است که کنترلش از دست خارج می شود. ۲ نکته مهم وجود دارد : ۱. اینکه وقتی خسته هستید چیزی نخورید و الویت تان با برطرف کردن خستگی باشد. ۲ . برای مدت زمان زیاد به هیچ وجه خودتان را گرسنه نگه ندارید.

 

همین حالا عضو سایت شوید تا آخرین مطالب برای شما ارسال شود.برای عضویت اینجا کلیک کنید.

 

مقاله پیشنهادی ما به شما 

نمی تونم جلوی خوردنمو بگیرم!

stock-footage-big-fat-man-eating-duck

تبادل لینک – تبادل لینک
توپ۲۰ – فروشگاه ایترنتی و تلفنی توپ۲۰
توپ۲۰ – فروشگاه ایترنتی و تلفنی توپ۲۰

۹ نظر

۹ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

 • حدیث گفت:

  عالی بود خسته نباشید

  • sina sharifzadeh گفت:

   سلام . برای وزنی که شما در حال حاظر دارید ورزش استپ مناسب نیست. زیرا فشار زیادی به بدن شما می آورد.

 • شیوا گفت:

  سلام من هرروز حدود ۱ونیم ساعت ورزش ایروبیک انجام میدم قبلا ۹۱ کیلو بودم و طی دوسال خودم رو به ۶۱ رسوندم الان باز ۶۵ شدم ولی هرکاری میکنم وزنم پایین نمیاد چون قدم ۱۵۷ هستش.ورزشهای قدرتی هم زود وزنم رو بالا میبره نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید

  • sina sharifzadeh گفت:

   سلام . اینکه از چه روشی استفاده می کنید تا لاغر شوید اهمیت دارد. انسانهای زیادی از روش هایی استفاده می کنند که خیلی ساده قابل وزنشان دوباره زیاد می شود! یکی از این راهها گرفتن رژیم غذایی است. وقتی می گیریم لاغر و وقتی رهایش می کنیم سریع چاق می شویم! حال اینکه بهتر است رژیم گرفتن را کنار بگذاریم و به سیگنال های بدنمان دقت کنیم. به راحتی استراحت و به خوبی تحرک کافی داشته باشیم. تا وقتی رفتارتان با غذا شبیه به دزد و پلیس است، مطئنا نمی توانید به راحتی زندگی کنید!

   ورزش های قدرتی باعث افزایش حجم توده بدون چربی یعنی عضله می شود و این یک چیز فوق العاده است. این کمک می کند، سوخت و ساز بدنتان را بالا نگه دارید

 • مهناز گفت:

  باسلام من عضو جدید این گروه هستم و امیدوارم که با مشاوره با شما واستفاده از تجربیات دوستان به وزن مطلوب برسم من ۵۵ سال دارم قدم ١۵٨ و وزنم ٧٢کیلو استخوان بندى نسبتا درشت دارم و دوست دارم به وزن ۶۵کیلو برسم به طور مرتب هفته ایى سه روز در باشگاه ورزش مى کنم با استفاده از دستگاه ،

 • سارا گفت:

  سلام من ۳۴ سالمه و حدود ۱۱۳ کیلو وزن دارم قدم حدود ۱۷۳ است و پیش دکترهای زیادی برای کاهش وزن رفتم
  همیشه در هفته های اول رژیم بسیار موفق بودم ولی سریع بی انگیزه میشم و برگشت میکنم پیشنهاد شما برای من چیه؟؟؟؟

  • sina sharifzadeh گفت:

   مشکل شما اینه که فکر می کنید رژیم گرفتن میتونه شمارو لاغر کنه. در حالی که اشتباه می کنید.باید خوردن طبیعی و بدون کنترل اشتباه را بیاموزید.

دیدگاه خود را به ما بگویید.

مقالات

در شبکه های اجتماعی با ما باشید

در تلگرام و اینستاگرام رادیو لاغری را جستجو کنید

ثبت نام دوره آموزشی

ایمیل تان را اینجا وارد کنید.

به کانال تلگرام ما بپیوندید

advertisement
JoomShaper