اگر می خواهید لاغر شوید ورزش را فراموش کنید!
اگر می خواهید لاغر شوید ورزش را فراموش کنید!

می خواهم فقط با ورزش کردن وزن کم کنم

 

در دنیای ماشینی امروزه خیلی کم تحرک تر شده ایم. از ماشین ها استفاده می کنیم تا اصطلاحا کارهای بیشتری انجام بدهیم. مثلا همین دستگاهی که من با آن این مقاله را برای شما تایپ می کنم را در نظر بگیرید. یک کامپیوتر که احتیاج نیست برای کار کردن با آن عرق بریزید و یا برای روشن کردن آن بدوید. شما تنها انگشتانتان را روی آن به حرکت در می آورید. اصل کار شما حین کار کردن با یک کامپیوتر استفاده از ذهن تان است. استفاده از یگ ذهن برنامه ریزی شده مطمئنا انرژی زیادی از شما نمی گیرد.

 

همیشه از اطرافیان این را شنیده اید که باید تحرک کنید تا لاغر شوید. این به اصطلاح دوست داران ما در واقع بیرون از گود نشسته اند و می گویند لنگش کن!! شاید برای شما این بسیار سخت باشد که از هر کسی راجع به جثه تان چیزی بشنوید. هر کسی از راه می رسد می گویند چه چیزی بخورید یا چه تحرکی کنید تا لاغر شوید. این برای ما بسیار آزار دهنده است. وقتی می شنوید که تحرک کردن به شما کمک می کند لاغر شوید، این تصمیم را می گیرید تا برای چندمین بار به یک باشگاه ورزشی بروید و خود را  در باشگاه ثبت نام کنید.ثبت نام شما در یک باشگاه ورزشی معمولا با انگیزه انجام می شود و تمایل بسیار زیادی دارید تا با ورزش کردن وزن خود را کاهش دهید.

 

روزهای اول تحرک

صرفنظر از اینکه چه ورزشی می کنید و چه سختی هایی را به جان می خرید در بهترین حالت و در چند روز اول فعالیت متوجه تغییراتی خوب در هیکل تان می شوید. شکم و پاهای تان کمی لاغر تر به نظر می رسند. بسیار خوشحال می شوید از اینکه زحمات تان در حال نشان دادن نتیجه خود هستند.

 

HowToLoseWeight

بعد از گذشت چند هفته

آمارهایی که در چندین باشگاه زنجیره ای در جهان و در کشورهای مختلف گرفته شده نتایج جالبی نشان می دهند. تحقیقاتی راجع به شروع ورزش یک فرد در باشگاه ورزشی و دنبال کردن آن تحرک ورزشی تا یک سال انجام شد. نتابج نشان می داد که ۸۵ % افرادی که به باشگاه های ورزشی قدم می گذارند در کمتر از یک سال برای ورزش کردن دیگر به باشگاه نمی روند. به واقع چه اتفاقی می افتد که دیگر فرد ورزش کردن را ادامه نمی دهد؟ آیا ورزش به فرد آسیب زده است؟ آیا ورزش باعث این می شود که فرد وقت کافی برای انجام کارهای روزانه نداشته باشد؟ آیا فرد از ورزش کردن خسته شده است؟ و ده ها سوال دیگر به وجود می آید.

 

این مطلب را بخوانید :  سندرم پیش از قاعدگی

پس چرا دست می کشیم؟!

معمولا هر فعالیتی که خواه با تحرک باشد یا بدون تحرک، در صورتی که مورد علاقه فرد نباشد تا مدت کوتاهی قابل اجراست. بدین شکل که به هر ترتیب فرد به بهانه های مختلف دست از آن می کشد. در صورتی می توان فعالیتی را برای طولانی مدت اجرا کرد که این فعالیت به اصطلاح لذت بخش و فوق العاده جذاب باشد.

اگر منتظر هستید تا یک فعالیت خودش را زیبا جلوه بدهد تا شما تحریک به اجرای آن شوید باید بگویم که هیچگاه چنین اتفاقی نمی افتد. شما بزرگترین عاملی هستید که یک فعالیت را لذت بخش می کنید یا کاری می کنید که از آن فعالیت دلزده شوید.

چگونه فعالیتی را برای خود لذت بخش کنم؟

تا حالا افراد بیماری را دیده اید که در حال استراحت کردن هستند؟ این افراد می بایست حتما سر ساعتی خاص قرص و داروهایی که پزشک برای آنها تجویز کرده را بخورند تا بیماری آنها زودتر به مرحله بهبودی برسد. اما در به طرز عجیبی می بینیم که این افراد دیرتر از ساعتی که باید دارو را به بدن خود برسانند، دارو را می خورند! داروها طعم بدی ندارند اما چه می شود که فرد به این شکل عمل می کند؟ آیا او این را فراموش می کند؟ بله . بیمار خوردن دارو را فراموش می کند. به چند دلیل این اتفاق می افتد.

  ۱-  نداشتن هدفی برای خوردن دارو به این دلیل که مشخص نیست دقیقا چه زمانی نتیجه مطلوب حاصل می شود.
   ۲-  لذت بخش نبودن مصرف دارو !

برای تحرک کردن باید هدف مشخصی داشته باشیم. مشخص کردن هدف باید به همراه یک انگیزه باشد. داشتن انگیزه کسب شرایط بهتر. این شرایط بهتر در صورت انجام یک کار و سختی کشیدن به وجود نمی آید. بهترین حالت این است که برای خود در طول هر روز مدت زمانی در نظر بگیریم تا در آن زمان خاص شروع به ورزش یا فعالیت کنیم. وقتی خودتان را در طول روز خسته کنید مطمئن باشید نمی توانید فعالیتی با کیفیت و از آن مهمتر لذت بخش را اجرا کنید. برای داشتن یک فعالیت خوب بهتر است انرژی خوبی در وجودمان احساس کنیم. انرژی هایی که در جسم مان ذخیره داریم مثل انرژی جسمانی و انرژی روحی روانی می بایست به اندازه کافی شارژ داشته باشند.

اگر ورزش کنیم لاغر می شویم؟

ورزش کردن کمک می کند از انرژی ذخیره شده در بدنمان استفاده کنیم و این بزرگترین نعمت تحرک کردن است. ورزش کردن در صورتی که صرفا با رویکرد لاغری باشد تنها تا مدتی نه چندان طولانی قابل اجراست. معمولا اگر هدف فقط لاغر شدن باشد فرد چاق در این راستا که ورزش کند تا لاغر شود و لاغر بماند شکست می خورد. طی چندین سال اخیر با چشم های خودم انسانهای زیادی در باشگاههای ورزشی دیده ام که به طرز شگفت انگیزی سایز و وزن خوبی را کاهش داده اند. متاسفانه زمانی زیادی طول نمی کشد تا فرد چاق که لاغر شده، ورزش را کنار بگذارد و در مسیر لاغر شدن شکست بخورد!

10487319_654353207991536_6485717911624103728_n

نیت لاغر شدن را کنار بگذارید تا معجزه رخ دهد!

می دانم احتمالا تعجب کرده اید. پیش خودتان “می گویید من می خواهم لاغر شوم و ورزش می کنم که وزنم کم شود.” بله شما هم مثل دیگران هستید و می خواهید لاغر شوید.احتمالا هر چه ساده تر بهتر!!!

محققان این مهم را یافته اند که اگر فقط ۱۰ کیلو گرم از وزنتان را کاهش دهید، اتفاق فوق العاده خوبی برای شما می افتد. این اتفاق خوب صرفا خوش اندام شدن تان نیست بلکه دوره شدن خطراتی بسیار مهلک از شماست. خطراتی همچون بیماری ها و حوادثی که در پی چاق شدن شما به وجود می آید. این مطلب مستلزم آن است که وزن کم شده به هیچ وجه باز نگردد. وقتی با قصد کاهش وزن شروع به ورزش کردن می کنیم، همیشه باید با همان میزان از انگیزه برای رسیدن به جثه ایده آل خود بجنگیم. آنچه در ۹۹% از اوقات باعث می شود دست از ورزش کردن بکشیم، کاهش انگیزه برای رسیدن به نقطه بالاتری از نقاط موفقیت است. اما سوال مهم اینجاست؟! بهترین راه برای اینکه بتوان انگیزه تحرک کردن را برای همیشه زنده نگه داشت در چیست؟

 

این مطلب را بخوانید :  13 دلیل تغییر وزن در روز که نمی دانستید

چگونه انگیزه را بالاتر ببریم؟

داشتن انگیزه برای اجرای یک تحرک ورزشی همانطور که برای یک قهرمان مهم است و دارای یک حد و مرز استاندارد است، برای یک فرد مبتدی و بی تحرک همانگونه است. در روانشناسی ورزش با چیزی آشنا شدم که برایم بسیار جالب بود. انگیزه یک فرد برای رسیدن به نقطه پیشرفت در اولین روزهای ورزش کردن بسیار بالاست. همانطور که در عکس زیر مشاهده می کنید روزهای اول تحرک انرژی و انگیزه فوق العاده بالاست. انرژی افزایش می یابد اما انگیزه به هیچ وجه افزایش زیادی پیدا نمی کند! این مشکلی است که برای افراد حرفه ای که به مسابقه دادن می پردازند نیز معمولا به وجود می آید. یعنی عملکرد فرد تحت تاثیر انگیزه وی کاهش یا افزایش پیدا می کند. آنچه اهمیت دارد این است که برای یک فعالیت باید اول آن را بازی ببینید که شما را سرگرم می کند.اگر تحرک و فعالیت را خارج از بازی ببینید و خودتان را مجبور کنید به سختی به آن کار تن دهید خیلی زودتر از آنچه تصور کنید دست از فعالیت می کشید! به زودی دوره های آموزشی بر روی سایت قرار می گیرد که با استفاده از آنها می توانید خیلی سریع به یک اندام ایده آل و سلامت دست پیدا کنید.

 

این مطلب را بخوانید :  چرا در حالی که ورزش هم می کنیم لاغر نمی شویم؟

Slide1

 
ساخت وبلاگ – ساخت وبلاگ
پیج رنک سایتتان را بالا برید

يك نظر

یک دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه خود را به ما بگویید.

مقالات

در شبکه های اجتماعی با ما باشید

در تلگرام و اینستاگرام رادیو لاغری را جستجو کنید

ثبت نام دوره آموزشی

ایمیل تان را اینجا وارد کنید.

به کانال تلگرام ما بپیوندید

advertisement
JoomShaper