اکسیر من را چه کسی خورد؟!
اکسیر من را چه کسی خورد؟!

 

 

وقتی کودکی بودم که چاق می شد، این را نمی فهمیدم که دلیل اصلی اضافه وزن و این همه پرخوری ام در چیست. وقتی بزرگتر شدم، چیزهای زیادی از دنیای پیرامون خود آموختم. راجع به خوردن و آشامیدن، راجع به واکنش های فطری انسان به آنچه می پندارد. لحظه ای شگفت زده و لحظه ای بهت زده می شدم. در عوالم خود سیر می کردم و با رویاهایی که گویی هیچ گاه رنگ واقعیت پیدا نمی کردند، زندگی می کردم.

 

وقتی بزرگتر شدم، مشاهده انسانهایی که با پشتکار به موفقیت نزدیک شده اند، برایم لذت بخش بود. اما آنچه مرا می آزرد این نبود که آنها پشتکار دارند یا اینکه موفق می شوند. آنچه مرا می آزرد تلاش بی وقفه افرادی بود که به موفقیت نزدیک می شوند اما دقیقا موفقیت را کسب نمی کنند. یعنی تنها برای یک مقطع کوتاه به آنچه می خواهند، می رسند و بسیار سریع آثار مطلوب عملکرد صحیح خود را در هاله ای می بینند که در حال نابودی است.

 

در ذهنم چیزهای جالبی مرور می شد. مثل اینکه چگونه می توان یک اکسیر داشت.اکسیری که بتوان با استفاده کردنش از پس هر مشکلی بر آمد. چیزی که بتواند حال انسان را خوب کند. چیزی شبیه به یک داروی معجزه گر که انسان را شفا می دهد.

 

عمده مشکل من از کودکی تا کنون، آنچه همیشه مرا می آزرده مشکل اضافه وزن بود. ولع خوردن، ریزه خواری، بی خوابی، خوردن غذاهایی که مورد علاقه من نبودند و هر آنچه تصور کنید، از مشکلات گریبانگیری بودند که مرا بسیار چاق کرده بود. در طول دورانی که چاقی شدیدی داشتم، آنچه بیش از پیش ذهنم را درگیر خود کرده بود پیدا کردن یک چیزی شبیه به اکسیر بود. چرا می گویم اکسیر؟ از گذشته تا کنون هر کسی به دنبال یک ماده جاودانه بوده تا مشکلی از مشکلات عمده زندگی اش برطرف شود. نام این ماده ای معجزه آسا که شاید مایع نیز باشد، اکسیر می نامند. اکسیر ها از این رو که به عنوان حلال مشکلات مطرح بودند،پرداخت مبلغی هنگفت را به خود اختصاص می دادند. مبلغی که برای پرداخت آن می بایست از جیب و جان مایه گذاشت.

 

بعد از سالها تحقیق و پرس و جو از انسانهای چاق یا دارای اضافه وزن، متوجه این موضوع شدم که اکسیرها نه تنها وجود خارجی ندارند، بلکه تنها دروغی هستند که می تواند اول جیب و در پایان جان را به خطر بیندازد. تبلیغات زیادی در دنیای پیرامون ما را فرا گرفته که می تواند فوق العاده خطرناک باشد. از خریدن یک داروی چربی سوز گرفته تا داروهای عطاری و از دمنوش های اصطلاحا گیاهی گرفته تا دستگاههای عجیب و ناکارآمد پاک کننده چربی از بدن.

 

آنچه پیوسته باعث تغییر ماست درک این نکته است که باورهای ما از جهان پیرامون می تواند ما را لحظه ای به درنگ وا دارد. تصور کنید که همیشه بر دو روی سکه خوردن و نخوردن زندگی کنید. یا در علف زار تبلیغاتی که به شما دارویی خاص می فروشند. آیا اینها باعث تغییری پایدار در رفتار شما خواهد بود؟! آیا اینها باعث می شوند با خودتان مهربانی کنید و خودتان را از صمیم قلب دوست بدارید؟!

 

آنچه سالهاست در پی آن هستید، من یافته ام. اکسیری وجود ندارد جز اینکه از مایه وجودتان بهره ببرید. آنچه برای همیشه حال بد شما را دگرگون می کند این است که باور کنید قابل تغییر هستید و باید آموزش ببینید. آموزشی که به شما کمک می کند خود واقعی تان را بین انبوه شگفت زدگی های روزمره بیابید و حالا قدمی موثر بردارید.

 

این مطلب را بخوانید :  چه بیماری هایی باعث اضافه وزن می شود؟

Untitled-1eجزیره

فروش بک لینک – فروش بک لینک ویژه برای سایت ها و ویلاگ ها

بدون نظر

دیدگاه خود را به ما بگویید.

مقالات

در شبکه های اجتماعی با ما باشید

در تلگرام و اینستاگرام رادیو لاغری را جستجو کنید

ثبت نام دوره آموزشی

ایمیل تان را اینجا وارد کنید.

به کانال تلگرام ما بپیوندید

advertisement
JoomShaper