چشم ها را باید شست، جور دیگر باید خورد
چشم ها را باید شست، جور دیگر باید خورد

 

 

نام مقاله

 

چشم ها را باید شست، جور دیگر باید خورد!!!

 

 

در زندگی با دیدگاه های اشتباه به خودمان در راه موفقیت پشت پا می زنیم. در این مقاله به ۵ پشت پایی که به خودمان می زنیم صحبت می شود.

 

دیدگاه نادرست شماره ۱ :

 

باید سبک زندگیم را تغییر دهم!!!

 

شاید که نه، مطمئنم تا کنون این جمله را از زبان بسیاری به اصطلاح روشنفکران شنیده اید که باید سبک زندگی را تغییر داد تا موفقیت حاصل شود. آنچه کاملا در گفتار این افراد واضح است نوع و سبک نصیحت گونه ای است که این افراد برای انجام هر امری این جمله که باید سبک زندگی را عوض کنیم می گویند. فرقی هم نمی کند که خودشان موفق هستند یا نه. واقعا سبک زندگی چیست؟ وقتی این سوال را بپرسیم افرادی که راجع به سبک زندگی صحبت می کنند کمی مُشَوَش می شوند. زیرا سبک زندگی جدید را احتمالا از مجلات مد، ماهواره یا مقالاتی ( این مقالات با قصد خاصی تهیه می شوند) دنبال کرده اند که یک الگوی غربی را ترویج می دهد. حقیقت امر این است که می خواهیم این سبک گفتار را به چالش بکشیم. هر گاه چنین جملاتی مثل تغییر سبک زندگی شنیدید، بگویید آیا باید رفتار یا تفکری را از شخصی کپی کنم؟ آیا باید بدانم فلان بازیگر خارجی چه غذایی و در چه سایز بشقابی غذا می خورد؟! این را باید بدانیم کار ساده ای نیست که قرمه سبزی چرب مادربزرگ را با ظرف پر از هویج و سالاد بدون روغن تعویض کنیم.

 

 

 

دیدگاه نادرست شماره ۲

 

کافیست فقط روزی ۲۰ دقیقه ورزش کنی تا کل چربی هایت را آب کنی!

 

 

این نکته که عموما در بسیاری از محافل عنوان می شود، دقیقا مصداق سر خود کلاه گذاشتن است. آنچه اغلب افراد با اضافه وزن بسیار بالا از آن بیزار هستند، ورزش است.حالا هر چه می خواهد باشد، همین که نامش را ورزش بگذاری از آن فرار می کنند. سال ۱۹۷۵ در آمریکا برای اینکه افراد سگ هایشان را به گردش ببرند یک آگهی پول ساز پخش شد! در این آگهی به مردمی که سگ داشتند گفته شد دیگر لازم نیست برای تحرک سگ هایتان به زحمت بیفتید!! کافیست سگ هایتان را به باشگاه سگ ها بیاورید تا آنها روی غلطک های مخصوص سگ ( تردمیل ) راه بروند و شما با لم دادن روی کاناپه، قهوه ای بنوشید و تلویزیون تماشا کنید. استقبال بی سابقه از آن تبلیغ تلویزیونی چنان بود که در کمتر از یک سال ۲۰ شعبه در لوس آنجلس دایر شد که به افراد برای حضور در محل و ثبت نام وقت می دادند!!!

تحقیقات زیادی نشان می دهد که اگر روزانه یک ساعت نیز ورزش کنید ممکن است لاغر نشوید زیرا تحرک روزانه کمی دارید. پس سعی کنید در کنار تحرک برنامه ریزی شده تان ( ورزش یا بازی ) روزانه برای انجام امور مختلف از خانه بیرون رفته و حداقل یک تا دو ساعت پیاده روی کنید.

 

 

دیدگاه نادرست شماره ۳

 

 

هر چی دوست داری بخور فقط مراقب باش کالری زیادی نخوری!

 

این مطلب را بخوانید :  چطوری 5w1h اراده را قوی می کند؟

یکی از راهکارهای افرا چاق برای لاغری به آن متوسل می شوند و متاسفانه جزء راههای مقطعی کاهش وزن محسوب می شود، شمارش کالری هاست. وقتی کالری می شمارید اما علم دقیقی از مواد تشکیل دهنده خوردنی ها ندارید؛ این تصور در شما به وجود می آید که اگر حتی کمتر از کالری مورد نظر بدنتان مواد با شاخص قندی بالا بخورید چاق نمی شوید. این یک اشتباه بزرگ در کاهش وزن است که تصور کنید مصرف بیش از اندازه از کربوهیدرات های ساده با حفظ اندازه کالری بتواند به شما کمک کند لاغر شوید. وقتی شاخص قندی در غذاهایی که می خورید بالا باشند یک اتفاق بد می افتد و آن اتفاق بد ترشح زیاد انسولین است. هورمونی که لوزالمعده به سبب حجم قند ضبط شده از مواد غذایی ترشح می کند. این هورمون با ترشح یکباره و نامنظم شما را اسیر بازی بدی می کند. اگر تمایل دارید ببینید غذایی که خورده اید قند زیادی دارد یا قند کمی، ۱۰ دقیقه بعد از صرف غذا برای یک لحظه دراز بکشید یا به حالت عادی بنشینید و به بالای شکم تان به آهستگی دست بزنید.اگر متوجه شُدید که حجم بالای شکم تان سفت شده است یعنی قند زیادی خورده اید. در صورتی که بالای شکم تان ده دقیقه بعد از خوردن سفت نشده بود به احتمال بسیار زیاد قندی که در مواد غذایی میل شده توسط شما به اندازه بوده است.

 

 

دیدگاه نادرست شماره ۴

 

من از برنامه دوستم استفاده کردم اما لاغر نشدم. دوستم نیز هم اندازه من بود اما او لاغر شده و من در مسیر لاغری شکست خورده ام!!!

 

این مطلب را بخوانید :  چرا هر چه داروی لاغری می خوریم نمی شود که بشود!

 

آیا شما شرایطی مشابه دوستتان دارید؟! مثلا هر روز دقیقا کارهایی می کنید که او انجام می داده؟ تحرکی شبیه به او داشتید؟ در صرف غذا به نشانه هایی که از قبل تعیین کرده بودید می پرداختید؟!

بسیاری از ما کمتر از اینکه به دنبال روشی مفید باشیم انگیزه برای تغییر در خودمان داریم. برای اینکه انگیزه داشته باشیم می بایست حتما هدف صحیحی برای خودمان دنبال کنیم. این نکته اهمیت دارد که تجارب دیگران مفید و مهم است اما می بایست بسیاری از فاکتورهای عدم تغییر را در خودتان بررسی کنید. برخی از فاکتورهای عدم تغییر مثل: هدفگذاری _ تصور کردن خود جدیدتان در آینده _ به روز بودن _کاهش استرس ها _ عدم درگیری با چیزهای بی ارزش _ برنامه ریزی روزانه برای انجام برخی از امور مهم و …….

 

 

 

دیدگاه نادرست شماره ۵ :

 

این مطلب را بخوانید :  چگونه بدون مصرف گوشت پروتئین بخوریم؟

 

چون در باشگاه ورزشی همه خوشتیپ هستن خجالت می کشم برم باشگاه!

 

 

به یاد دارم شش ماهی از شروع تمرینات ورزشی ام در باشگاه می گذشت که یک پیشنهاد برای مسابقه در وزنه برداری قدرتی به من شد. ۱۶ ساله بودم و طی شش ماه توانسته بودم ۳۰ کیلو گرم وزن کم کنم. از ۱۸۵ کیلو به وزن ۱۵۵ کیلو رسیده بودم. حسابی خوشحال بودم که روز مسابقه به من گفته شد برای انجام وزن کشی باید با لباس زیر حاظر شوی! فوق العاده خجالتی بودم. این نکته بسیار مرا می رنجاند که در کنار افرادی که بدن های زیبا ( متناسب ) داشتند برهنه شوم و روی ترازو برم. این نکته را با مربی ام در میان گذاشتم. مربی ام که حسابی انسان پخته و با شعوری بود، نکته ای به من گفت که هیچگاه آن را فراموش نمی کنم. مربی ام گفت : وقتی می خواهی به چیزهایی برسی که برایت شبیه به یک رویا هستند، از چیزهایی نترس که در برابر رویایت ناچیزند. او قهرمانانی را برایم مثال زد که روزی افرادی ضعیف و بی اراده بودند اما هم اکنون انسانهایی قوی، بزرگ و سرشناسند.

اگر برای اینکه دیگران شما را به سخره می گیرند تلاش نمی کنید دقیقا کاری را انجام می دهید که شما را به وضعیت اسفناکتری تبدیل می کند. سعی کنید خود واقعی تان را از لا به لای جرمی از چربی های نهفته در بدنتان پیدا کنید.

 

 

 

 

 Untitled-1e

 

 

۶ نظر

۶ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه خود را به ما بگویید.

مقالات

در شبکه های اجتماعی با ما باشید

در تلگرام و اینستاگرام رادیو لاغری را جستجو کنید

ثبت نام دوره آموزشی

ایمیل تان را اینجا وارد کنید.

به کانال تلگرام ما بپیوندید

advertisement
JoomShaper