ساختمان باورساختمان باور

 

باور چیزی است که با آن زندگی می کنیم.اعمال و رفتار هر روز ما نشان از این است که باور ما درباره هستی و دنیای پیرامون ما چیست.درک و برخورد ما با احساساتی که داریم به آنچه در زندگی باور داریم مرتبط است.انسان امروزی از لایه های مغزی جدیدتری که در مغزش ساخته شده است استفاده می کند.اما آنچه اهمیت دارد بدانیم این است که هنوز بخش قدیمی مغز است که باورهای ما را در خود جا داده است.

 

آلودگی اطلاعات

 

هر روز از خواب بیدار می شویم و بدون اینکه بخواهیم تحت حمله رسانه ها و افراد ناآگاه هستیم.دنیای پیرامون ما پر است از اطلاعات مختلفی که بخش بزرگی از آن را نمی بینیم.از بسته ای که باز می کنید تا یک کتاب از آن بیرون بیاورید تا بسته های خوراکی که می خورید حاوی اطلاعات مختلفی هستند.وقتی بعد از چند ماه یک دوست شما را ملاقات می کند احتمالا درباره ظاهر شما یا اقتصاد و سیاست حرف می زند.اطلاعات گوناگون همیشه در حال چرخش هستند.شبکه های اجتماعی یکی دیگر از آلوده کننده های اطلاعات هستند.

اگر انتظار دارید شبکه های اجتماعی یا گوگل کمک بزرگی به شما بکند، تجربه به من می گوید، مطالعه یک کتاب درباره کاهش وزن که طی ۵ سال اخیر چاپ شده است اطلاعات کاربردی بهتری به شما می دهد. ( اگر دوست دارید طی ۳ روز کتاب راز کاهش وزن را برای شما پُست کنیم اینجا سفارش خود را ثبت کنید )

 

ساختمان باور

 

تا حالا شده ببینید یک ساختمان جدید را بر روی یک بنای قدیمی می سازند؟ معمولا چنین اتفاقی نمی افتد.ساختمان باورهای انسان امروزی برگرفته از علمی است که طی ۱۰۰ سال اخیر کشف و اختراع شده است.بسیاری از این باورها هر سال یا هر دهه در حال تغییر است.دانشمندان ۱۰ سال پیش کالری شماری را پیشنهاد می کردند.امروزه دانشمندان نتیجه گرفته اند می توان با خوردن کالری کمتر هم چاق بود! ساختمان باور انسان ها هنوز قدیمی و کهنه است.برای اینکه موفق شوید و نتیجه خوبی بگیرید باید چیزی را در وجودتان تغییر دهید.

 

جهان بینی

 

” من می ترسم.احساس بد دارم.وقتی چیزی می خورم احساس گناه می کنم.دیگران مرا طوری نگاه می کنند که خجالت می کشم از خانه بیرون بروم “

اینها نوشته دختر ۲۵ ساله ای است که دانشجوی رشته پزشکی است.فردی که در زندگی موفق است اما احساس شرمسازی و اضافه وزن تمام وجودش را فرا گرفته است.آنجه ما باور می کنیم حاصل فکر کردن و پردازش اطلاعاتی است که درباره رویدادها و خودمان داریم.جهان بینی ماست که سازنده ماست.اگر عادت کرده اید جلوی تلویزیون لم بدهید و ساعت ها فیلم ببینید نشان دهنده جهان بینی شماست.دقیقا در همین زمان که جلوی تلویزیون هستید، فرد دیگری در یک کیلومتری شما در حال ورزش کردن است.فرد دیگری مطالعه می کند و فرد دیگر به دنبال مواد مخدر است تا استعمال کند و لحظه ای ذهن خود را رها کند!

 

صبح شده

 

صبح وقتی بیدار می شوید به جای اینکه رفتارهای هر روز خود را تکرار کنید، چند دقیقه صبر کنید.این باور را کنار بگذارید که اگر صورت خود را نَشستید اتفاق بدی می افتد.از شما می خواهم در یک جای آرام بنشینید و فقط برای چند لحظه صدای زیبای نفس کشیدن تان که به آرامی از بدنتان بیرون می آید بشنوید.آرامش را تجربه کنید.به هیچ چیزی به جز نفس کشیدن تان که زندگی بخش شماست فکر نکنید.اگر یک دقیقه هم این کار را کردید عالیست.هر روز سعی کنید دقایق بیشتری را تمرین کنید.در حالی که نشسته اید به این فکر کنید که امروز روزی است که یک کار خوب برای خودتان انجام می دهید.مثلا به خودتان بگویید امروز برای اینکه لذت ببرم در هر لحظه سعی می کنم حواسم را به وجود خودم جمع کنم.می خواهم لذت ببرم از اینکه کاری را با تمام  وجودم انجام می دهم.می خواهم روی خوردنم با فکر کنترل داشته باشم.برای خوردنم وقت می گذارم تا از آن لذت ببرم.تنها کسی که می تواند دوستم داشته باشد خودم هستم و این واقعی ترین چیز دنیاست.

 

یاد بگیرید هر روز زمانی برای صحبت کردن با خودتان بگذارید.اگر این صحبت کردن در اول روز باشد مانند یک نرمش صبحگاهی باعث می شود در طول روز انرژی فکری خوبی داشته باشید.شما با این کار ساختمان باورهای تان را تقویت می کنید.البته می توانید خودتان را سرزنش کنید اما فراموش نکنید این حس بدی به شما می دهد و سازنده نیست.

 

 

کلام آخر

 

اگر احساس می کنید در حال درجا زدن هستید و هنوز برای رسیدن به اهداف تان به نتیجه ای نرسیدید باید یک کار مهم انجام دهید.اگر می خواهید وزن کم کنید، باورهایی که درباره کاهش وزن دارید در یک کاغذ یاداشت کنید.ببینید کدامیک درباره محدودیت و محرومیت است . کدامیک باعث می شود زود دست از هدف تان بکشید.اگر فکر می کنید باید هنوز رژیم غذایی بگیرید منتظر شکست بعدی باشید! یاد بگیرید بدون رژیم غذایی و با آموختن آنچه در وجودتان جاریست به کاهش وزن دائمی دست پیدا کنید.

 

صوت آموزشی ساختمان باور را همین حالا گوش دهید.لطفا نظرات تان درباره این صوت آموزشی برای ما بنویسید.

این مطلب را بخوانید :  5 هدف گذاری خیلی خیلی خیلی بد در کاهش وزن

 

۲ نظر

۲ دیدگاه نوشته شده است! می توانید دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه خود را به ما بگویید.

مقالات

در شبکه های اجتماعی با ما باشید

در تلگرام و اینستاگرام رادیو لاغری را جستجو کنید

ثبت نام دوره آموزشی

ایمیل تان را اینجا وارد کنید.

به کانال تلگرام ما بپیوندید

advertisement
JoomShaper